BETONARME PREFABRİK AŞIK KİRİŞİ

GÜRTES. olarak betonarme prefabrik sanayi yapılarının projelendirme ve üretim süreçlerini dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz.. 40.000 m2’lik üretim tesisimizde, fabrikalardan spor tesislerine, depolardan alışveriş merkezlerine birçok sektörde ürettiğimiz betonarme prefabrik yapılarla, profesyonel çözümler üretiyoruz.
GÜRTES; fabrika, depo, spor tesisi, belediye binası, endüstriyel depo, üretim tesisi, lojistik tesis, restaurant, AVM, sanayi sitesi, tavuk kümesi, tıbbi tesis, lokanta, cafe, okul gibi yapıların hem malzemelerini üretmekte hem de prefabrik inşaatını yapmaktadır.

BETONARME PREFABRİK KARKAS YAPI ELEMANLARI;

 1. Prefabrik Sundurma Kirişi
 2. Prefabrik Aşık Kirişi
 3. Prefabrik Çatı Kirişi
 4. Prefabrik Çatı Makası
 5. Prefabrik Döşeme Kirişi (Öngermeli – Öngermesiz)
 6. Prefabrik Eğimli Çatı Kirişi
 7. Prefabrik Mahya Kirişi
 8. Prefabrik Oluk Kirişi
 9. Prefabrik Tali Kiriş
 10. Prefabrik Vinç Kirişi (Kreyn)
 11. Prefabrik Kolon

BETONARME PREFABRİK DÖŞEME PLAKLARI;

 1. Betonarme Prefabrike Boşluklu Döşeme
 2. Betonarme Prefabrike TT Plak Döşeme
 3. Prefabrik Filigran Döşeme

BETONARME PREFABRİK AŞIK KİRİŞİ

Betonarme prefabrik aşık kirişleri prefabrik tasarımlarda, çatı yükünü betonarme prefabrik çatı makaslarına aktaran ve geniş açıklıların geçilmesini sağlayan öngermeli beton prefabrik yatay taşıyıcı elemanıdır.
Aşık kirişi tasarımı, çatı kaplaması yükü ve kar yükü değerleri dikkate alınarak gerçekleştirilir. Geçilecek olan mesafeye ve bu yüklerin miktarına göre donatı tasarımı yapılıp ön germeli olarak minimum C40 sınıfı beton ile üretilir.
Aşık kirişleri, çatı makası üzerinde bulunan pimlere, çatı makasına dik yönde olacak doğrultuda bağlanır ve kalan pim boşluğu yüksek çimento dozlu rötresiz grout harcı ile doldurulduktan sonra montaj işlemi tamamlanır. Montaj aşaması sırasında betonarme aşık kirişinin kesit ölçülerinin hassaslığın dolayı doğabilecek her hangi bir problemle karşılaşmamak için uzman montaj ekibi ile çalışılmalıdır.

Aşık kirişi üzerine yerleşecek olan çatı kaplamaları vidalama dışında herhangi bir işleme gerek kalmadan montajlana bilir.
Teknik Bilgiler;
Minimum C40 beton sınıfı ile üretilir.
Donatı için B420 C çelik sınıfı kullanılmaktadır.
Öngermeli üretim.
Maksimum boy uzunluğu, aşık kirişi üzerine aktarılacak yük miktarına göre değişkendir

Beton Prefabrik Aşık Kirişi Avantajları;

1- Prefabrik aşık kirişi öngermeli üretim teknoloji sayesinde geniş açıklıkları küçük kesitlerle daha ekonomik ve hafif olarak tasarlanıp üretilir. Taşıyıcı elemanlara az yük aktarılır.
2- Beton aşıklar yangına esnasında maruz kalacağı ısıya karşı oldukça yüksek mukavemet gösterir.
3- Prefabrik beton aşıklar yüksek dayanım özelliği sayesinde çatı kar yükü ve çatı kaplama yükünü diğer taşıyıcı elemanlara aktarma konusunda olukça güvenlidir.
4- Çatı kaplamaları, prefabrik aşıklar üzerine sadece vidalama yöntemi kullanılarak hızlı bir şekilde monte edilebilir.
Anahtar Kelime: Betonarme Prefabrike Çatı Aşık Sistemi, Ön Germeli Beton Aşık Sistemi, Aşık.

Share

Add Your Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir