BETONARME PREFABRİK DÖŞEME KİRİŞİ

GÜRTES. olarak betonarme prefabrik sanayi yapılarının projelendirme ve üretim süreçlerini dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz.. 40.000 m2’lik üretim tesisimizde, fabrikalardan spor tesislerine, depolardan alışveriş merkezlerine birçok sektörde ürettiğimiz betonarme prefabrik yapılarla, profesyonel çözümler üretiyoruz.
GÜRTES; fabrika, depo, spor tesisi, belediye binası, endüstriyel depo, üretim tesisi, lojistik tesis, restaurant, AVM, sanayi sitesi, tavuk kümesi, tıbbi tesis, lokanta, cafe, okul gibi yapıların hem malzemelerini üretmekte hem de prefabrik inşaatını yapmaktadır.

BETONARME PREFABRİK KARKAS YAPI ELEMANLARI;

 1. Prefabrik Sundurma Kirişi
 2. Prefabrik Aşık Kirişi
 3. Prefabrik Çatı Kirişi
 4. Prefabrik Çatı Makası
 5. Prefabrik Döşeme Kirişi (Öngermeli – Öngermesiz)
 6. Prefabrik Eğimli Çatı Kirişi
 7. Prefabrik Mahya Kirişi
 8. Prefabrik Oluk Kirişi
 9. Prefabrik Tali Kiriş
 10. Prefabrik Vinç Kirişi (Kreyn)
 11. Prefabrik Kolon

BETONARME PREFABRİK DÖŞEME PLAKLARI;

 1. Betonarme Prefabrike Boşluklu Döşeme
 2. Betonarme Prefabrike TT Plak Döşeme
 3. Prefabrik Filigran Döşeme

BETONARME PREFABRİK DÖŞEME KİRİŞİ

Prefabrik yapıların, zemin ya da tavan bölümlerine, çeşitli döşeme plakları yerleştirilmektedir. Döşeme plaklarının sağlam olması ve kullanılabilmesi için kirişler üzerine oturtulması gerekiyor. Prefabrik döşeme kirişi (öngermeli) yapı ürünleri, döşeme plaklarının yerleştirileceği alanlarda kolonlar üzerine bağlanarak konumlandırılmaktadır. Prefabrik yapılarda kullanılan, kenar ve orta kolonlar üzerinde yer alan bağlantı yerleri ve yere paralel olacak şekilde yerleştirilirler. Döşeme kirişleri, zemine yapılacak olan baskıyı kolonlar üzerine azaltarak iletmeye çalışacaktır. Döşeme plaklarından gelen yüklerin kolonlar üzerine aktarılmasını sağladığı için döşeme kirişlerinin yapıları da maksimum yük durumuna göre ayarlanmaktadır.


Prefabrik Döşeme Kirişi Tasarımı


Prefabrik döşeme kirişi (öngermeli) tasarımları, binaların büyüklüklerine göre, kolon açıklık mesafesine göre özel olarak yapılmaktadır. Kullanılan döşeme plaklarının bağlantılarının kolay ve sağlam olması için döşeme kirişi üzerinde vidalı bağlantı için özel tasarımlar oluşturulmaktadır. Döşeme kirişlerini, prefabrik yapıların, zeminlerinde, ara katlarında ve çatı sistemlerinde kullanabiliyoruz. Daha çok çok katlı prefabrik yapılarda, kat zemininin oluşturulması için tasarlanmaktadır. Döşeme kirişleri tasarımları, şu döşeme plak çeşitlerinin bağlantıları için özel tasarlanmaktadır.
• Prefabrik boşluklu döşeme plağı,
• Prefabrik TT plak döşeme,
• Prefabrik filigran döşeme,
Firmamız, tüm yapı ürün çeşitlerinin tasarımlarını ve üretimlerini yaptığı için prefabrik yapılara özel döşeme kirişleri üretimlerini yapmaktadır.
Prefabrik Döşeme Kiriş Kullanım Yerleri
GÜRTES, çok katlı bina ve iş yeri projelerinde, kat zeminlerinin oluşturulabilmesi için döşeme plakları ve döşeme kirişlerini yapıya uygun tasarlamaktadır. Prefabrik döşeme kirişi (öngermeli) yapı elemanları binalarda, zemin yapısını oluşturan, zemin kaplama elemanlarının bağlantılarının yapılması için üretilmektedir. Firmamız prefabrik bina tasarımlarında, çok katlı yapılarda, asma katlı iş yerlerinde, özel tasarlanmış zemin yapılarında döşeme kirişi sistemlerini kullanmaktadır. Döşeme kirişleri, binanın destek elemanları olan kolonlar üzerinde oluşturulan özel bağlantı notlarına bağlanır. Zeminde oluşan yük, döşeme plakları ile döşeme kirişlerine oradan da kolonlara aktarılır.

Seri ve Hızlı Üretim
Prefabrik döşeme kirişi (öngermeli) yapı elemanlarının kullanılacağı, çok katlı prefabrik yapı projelerini hazırlarken, yapı iç açıklığını oluşturan kolon yerleştirmelerine göre tasarımlar yapıyoruz. Prefabrik yapılarda kullanılacak olan döşeme kirişleri, kolon, çatı makası, aşık kiriş vb. gibi tüm destek elemanlarının üretimlerini, prefabrik beton malzemeleri ve donatılarında çelik ürünler kullanarak yapıyoruz. Firmamız, seri üretim sistemini kullanmakta ve tüm müşterilerine prefabrik yapıları ekonomik fiyat seçenekleri ile sunmaktadır. Seri ve hızlı üretim yapıyor olmamız, iş gücünü azaltırken, kurulum maliyetlerinin de oldukça düşük olmasını sağlamaktadır.
Prefabrik Beton Döşeme Kirişleri
Prefabrik döşeme kirişleri (öngermeli) yapı elemanları, prefabrik yapılar içerisinde kat oluşturulabilmesi için paralel olarak, kolonlar arasına yerleştirilmektedir. Prefabrik beton döşeme kirişi üretimlerimiz sonrasında, tüm yapı malzemelerinin, kurulum yerine taşınması, özel araçlarımız ve uzman personellerimiz ile yapılmaktadır. Döşeme kirişleri çelik donatılara sahiptir ve betonarme yapı malzemesi olarak üretilmektedir. Zemini oluşturacak olan her döşeme plak parçasının sağlam bağlantısının yapılabilmesi için kullanılacak döşeme plak yapısına göre vida bağlantı noktaları oluşturulmaktadır. Prefabrik beton döşeme kirişleri, kolonlar üzerine geçmeli ve pimli sistemler ile bağlanmaktadır. Uzmanlarımız, tüm bağlantıları sağlam olarak yapıyorlar.
Kiriş Tasarımları
GÜRTES prefabrik yapılarda kullanılacak olan ve yapı içerisinde kat oluşturulmasını sağlayacak döşeme kirişleri tasarımlarını, yapıların özelliklerine göre hazırlamaktadır. Modern tasarımlı çok katlı prefabrik yapılar için öngermeli döşeme kirişlerini, bina yapısına göre özel ölçülendirmekte ve oluşacak yük durumuna göre dayanıklılık hesaplaması yapılmaktadır. Öngermeli döşeme kirişlerinin tasarımları, kenar kirişleri ve orta kirişleri olarak farklı ölçü ve şekillerde yapılabilmektedir. Kiriş kesitleri ve uzunlukları, bağlantı yapılacak olan kolon açıklıklarına göre belirlenmektedir.
Prefabrik Binaların Dayanıklı Olması
GÜRTES prefabrik binaların dayanıklı olması için her bir yapı malzemesini, yangına ve depreme karşı dayanıklı olarak üretmektedir. Prefabrik döşeme kirişi parçalarının her birisi, C40 beton ürünleri kullanılarak üretilmekte ve dış darbelere karşı dayanıklı duruma getirilmektedir. Donatı yapılarında B420 C çelik sınıfı ürünler kullanıldığı için maksimum yük taşıma kapasitesine sahiptir. Prefabrik yapı elemanlarının her birisi özel hesaplamalar yapılarak dayanıklı malzemelerden üretilmesi, tüm yapıların sağlam ve depreme karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Dayanıklı malzemeler ile yaptığımız prefabrik yapılar, uzun ömürlü ve ekonomik binalardır.

Anahtar Kelime: Döşeme Kirişi, Ön germeli döşeme kirişi, beton kiriş.

Share

Add Your Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir