Büyük Baş Hayvan Ahır Projelerimiz

Firmamız, Büyük Baş Hayvan Ahır Projelerinde proje uygulama sahası ve proje de belirtilen hayvan adetine göre Açık tip Büyük Baş Hayvan Ahırıkapalı tip Büyük Baş Hayvan Ahırıyarı kapalı tip Büyük Baş Hayvan Ahırı olarak guruplara ayrılmaktadır. Genel de Kapalı Tip Büyük Baş Hayvan Ahırı projeleri pek tercih edilmemektedir.
Sebebi tam hijyenik ortamlar sağlanması çok sıkıntılı süreç olup herhangibibir hastalık evresinde tüm hayvanların bu hastalıklardan etkilenmesi yüksek olasılık oluşturduğundan kaynaklanmaktadır. Yeni nesil Hayvan Ahırları Açık Tip veya Yarı Açık Tip Hayvan Ahırı sistemleridir. bu Proje genel olarak sağmal hayvan besiciliği için kullanılmaktadır.

Firmamız, Hayvan Ahırı projelerinde yapısal inşaai sistemler kurmaktadır. Bunlar sırası ile

Prefabrik Beton Kurulumu (Ahır).
Prefabrik Beton Kurulumu (Süthane)
Prefabrik Beton Kurulumu (K.Ot Depo)
Betonarme Kurulumu (Slaj Deposu)
Betonarme Kurulumu (Revir-Karantina)
Betonarme Kurulumu (Bakıcı Evi)
Betonarme Kurulumu (Foseptik Çuk)
Stek Üzerine (Lojman)
Çit Uygulaması (Gezi Alanları)
Betonarme Kurulumu (Bekçi Kulubesi)

Firmamız her türlü hayvancılık İşletmelerinin planlanması, fizibilite oluşturulması, projelendirilmesi, anahtar teslimi yapılması, yapımlarının organize edilmesi, kredi/finansman ve yatırım programlarının yapılması, yönlendirilmesi, yönetilmesi işleriyle ilgilenir.

Prefabrik Fabrika Yapan Firmalar Nasıl Çalışır

KULLANILAN EKİPMANLARIN LİSTESİ İSE:
1-AHIR BÖLÜMÜ:

A) Kilitleme Sistemi.
B) Duraklama Sistemi
C) Otomatik Süpürme
D) Kauçuk Yatak
E) Havalandırma Fanları
F) Otomatil Suluk

2-SÜTHANE:
A) Merkezi Sağım Makinesi
B) Soğutma Tankı
C) İstek Üzerine Sürü Denetim Sistemi
D) Havalandırma Sistemi
E) Durak Bölümleri

3-GENEL:
A) Gece-Gündüz Sen sörlü Aydınlatma
B) Gece-Gündüz İzlenimi Kamera Sistemi
C) Merkezi Dâhili Tel Tertibatı

Bir çiftliğin en uygun maliyetle uzun vadeli hizmet verecek şekilde inşası, doğru plan ve projelendirme neticesinde olur. Arazinin yapısı, işletmenin yönetim şekli, hayvanların yetiştirilme biçimi, genişleme ve büyüme tahminleri ve öngörülemeyen faktörler de hesaba katılarak geniş perspektifli bir planlamayla çiftlik kurma işlemleri başlar. Ön fizibilite raporunda, güncel maliyet analizleri yapılır. Karlılık ve fayda maliyet oranları çıkarılır. Elde edilen bilgiler ışığında ön proje hazırlanır.

Buna göre sizin için en uygun çiftlik altyapısı ortaya çıkar ve proje bittiğinde nasıl bir sonuç çıkacağı tahminen belli olur. Genel vaziyet planı, mimari proje, statik, betonarme projeleri, sıhhi tesisat ve su sistemleri projesi, elektrik projesi, yollar, kanallar ve ihtiyaca göre ortaya çıkacak diğer unsurların projelendirilmesi neticesinde ruhsatlar alınır ve inşaat başlar. Dilerseniz sadece projelendirme hizmetini bizden alır, inşaatı kendiniz yaparsınız veya anahtar teslimi tüm proje taahhüt işini bize verirsiniz. Anahtar teslimi bir çiftlik istediğinizde, projelendirme aşamasından sonra inşaat ekibimiz işe başlar ve en kısa zamanda modern, kaliteli ve en uygun maliyetle tesisinizi teslim ederiz.

SIĞIR BARINAKLARI

Sığır yetiştiriciliğinde barınak çok önemlidir. Sığırların kalıtsal özellikleri ne kadar iyi olursa olsun, onlara istedikleri çevre koşullarını sağlayamazsak onlardan beklediğimiz, istediğimiz verimleri alamayız.
Sığırlar için en önemli çevre koşullarından birisi barınakların durumudur.
Bu bölümde barınakları inceleyeceğiz. Bir hayvancılık tesisi yapacağız; bu işe önemli miktarda para harcayacağız İlk önce bulunduğumuz yörede hangi yönde üretim yapmayı düşünüyorsak, (et veya süt) bu ürünleri uygun fiyatlarla ve kesintisiz olarak her an satabilecek miyiz? Kendimize ilk soracağımız soru bu olmalı.

İlk soruya şüphesiz evet diyebiliyorsak, bu kez tesisimizin detaylarına girmeye başlayalım. Kapasitemizi belirlerken hayvancılıkta en önemli maliyet unsuru olan yem ve yemleme ile ilgili olanaklarımızı gözden geçireceğiz:

* İşletmemizin yararlanabileceği çayır mera varlığı nedir?
* Kaba ve kesif yem üretim olanaklarımız nelerdir?

İşte bu sorular işletmemizin kapasitesi için bize fikir verecek.

Ve en önemli soru; sermayemiz ne kadar? Sermayemizin tümünü ahıra yatırırsak olmaz. Yapacağımız ahır bir yandan hayvanların yaşaması ve verimli olması için en uygun şartları sağlarken, diğer yandan en ekonomik şekilde yapılmalı. Ahırımızı yaptıktan sonra içine hayvan koyabilecek ve üretim giderlerini karşılayacak paramız cebimizde olmalıdır.
Betonarme Prefabrike Büyük Baş Hayvan Ahırı Yaptırmak istiyorsanız Bizimle iletişime geçiniz. Tel:+90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr